• żądna wiedzy
  • pomocna
  • aktywistka
  • blogerka
  • dokumentalistka
  • doświadczona
jukaijey

Jak usunąć zmechacenia ze swetra

jukaijey|
vote-up

Dobra porada

Słaba porada

vote-down
Golarka do ubrań - chyba najlepszy i najskuteczniejszy sposób na odnowę swetra. Działa jak golarka elektryczna, ale posiada dodatkową ochronkę, która zabezpiecza włókna swetra przed zniszczeniem. Łatwo dostępna. Można ją nabyć w każdym sklepie ze sprzętem RTV i AGD.

Golarka jednorazowa - najprostszy, ale także najbardziej ryzykowny sposób czyszczenia swetrów. Łatwo za jej pomocą uszkodzić włókna tkaniny, z której wykonany jest sweter i zwyczajnie wyciąć w nich dziurę. Jeśli jednak decydujemy się na golenie swetra golarką, pamiętajmy, że nie może być ona nowa. Aby nie uszkodzić włókien tkaniny, sięgajmy po golarkę, której ostrze jest stępione.

Pumeks - to stary i wypróbowany sposób na pozbycie się niechcianych kłaczków. Znacznie bezpieczniejszy niż golarka jednorazowa. Aby nie uszkodzić włókien swetra można na pumeks naciągnąć rajstopę i dopiero wtedy "wyczesywać" zmechacenia. Jeśli pumeks jest delikatny, można zrezygnować z rajstopy. Aby to się udało, należy rozłożyć sweter na płaskiej powierzchni. Na koniec używamy rolki z taśmą klejącą lub taśmy klejącej.

Rolki z taśmą klejącą - pomogą ci się pozbyć resztek zmechaconego włókna. Trzeba przyznać, że są one bardzo praktyczne i łatwodostępne. Niedrogie, łatwe w obsłudze i bardzo precyzyjne w działaniu. Po użyciu zrywamy wierzchnią warstwę taśmy klejącej i możemy zaczynać czyścić kolejny sweter.

Szeroka taśma klejąca - jeśli nie mamy pod ręką rolki do czyszczenia ubrań, możemy skleić ze sobą oba końce taśmy, a w środek włożyć dłoń. Tak przygotowaną taśmą "jeździmy" delikatnie po ubraniu.

Dobre rady:

Nidy nie wyrywaj kłaczków ręcznie - takie wyrywanie jest nie tylko męczące, co szkodzi strukturze tkaniny - osłabiając włókna, tylko niszczysz sweter.

Czyszcząc sweter nie zapomnij o rękawach - tam najczęściej dochodzi do zmechaceń.

Najbardziej podatne na zmechacenia są: akryl niskiej jakości, kaszmir i wełna. Bądź więc przygotowana, że będziesz musiała taki sweter co jakiś czas czyścić.

Podczas prania, stosuj płyny zmiękczające. Sprawiają, że tkanina mniej się elektryzuje, a tym samym, mniej przyciąga kłaczki, pyłki oraz włosy.

Komentarze
Wyświetlono: 1 - 1 z 1.

Zaloguj się lub załóż konto, aby móc pisać komentarze