2014-05-10 14:33
|
Jestem psychicznie wykonczona, 06.05 na swiat przyszla moja corka, od poczatku podjelam decyzje ze oddam ja do adopcji jednak po porodzie zmienilam zdanie jednak bylo juz za pozno, wszelkie formalnosci zostaly wypelnione wczesniej... Od kad sie z nia rozstalam mam ochote rozstrzaskac sobie leb o sciane przy kazdym razie gdy sobie o niej przypomne. Jak mam sie z tego wyleczyc, czy to bedzie mi ciagle dokuczac?
dziekuje za komenty typu jak moglas to zrobic itp... Zrobilam to bo nie mialam wyjscia
TAGI
Brak tagów, bądź pierwsza!
Odpowiedzi
Jeśli nie chcesz/nie możesz tego odkręcić, to najlepszym wyjściem będzie terapia, która pomoże Ci w najcięższych chwilach. Powodzenia!
jaka to był aadopcja , ze wskazaniem czy oddalas dziecko do domu dziecka ?
z tego co się orientuje jest okres poporodowy ( chyba do 2 tygodni), w którym matka ma prawo zmienić zdanie. działaj jak najszybciej jak chcesz odzyskac corke , może jeszcze nie jest za pozno. nawet jak jest po tym okresie to może sprawa w sadzie podparta tym, ze nikt cie o tym nie poinformowal
Wlaśnie to miałam na myśli. Wydawało mi się, że są przepisy to regulujące. Matka może być nawet w szoku poporodowym, mieć depresję co ma wpływ na podejmowane decyzje.
masz 6 tygodni na zmiane decyzji .
Jeśli podjęłaś decyzję:
Decyzję o zrzeczeniu możesz podjąć przed porodem bądź bezpośrednio po nim, jednak przysługują Ci 43 dni od porodu na ostateczną decyzję. W tym czasie możesz bez żadnych konsekwencji, pomimo wcześniejszej deklaracji, zabrać dziecko do domu.
W szpitalu możesz złożyć pisemne oświadczenie, że pozostawiasz tam dziecko.
Dziecko musi mieć wyrobiony akt urodzenia. Potrzebny będzie Twój dowód osobisty i akt małżeństwa, (jeśli jesteś mężatką) lub akt urodzenia, (jeśli jesteś panną). Gdy jesteś zdecydowana na oddanie dziecka możesz poprosić w USC o nie meldowanie dziecka pod Twoim adresem. Jeżeli wahasz się jeszcze z podjęciem decyzji nadaj dziecku imię, jeśli tego nie zrobisz - imię nada urzędnik.
Pamiętaj, na tym etapie możesz bez żadnych konsekwencji zmienić zdanie.
Po upływie 43 dni od porodu dokonuje się zrzeczenia.
Zrzeczenia dokonuje się przed Sędzią Sądu Rodzinnego w swoim miejscu zamieszkania lub pobytu.
Należy mieć przy sobie dowód osobisty i akt urodzenia dziecka.
Jeżeli jesteś panną, wdową lub rozwódką (dłużej niż rok) i żaden mężczyzna nie uznał Twojego dziecka - zgodę na adopcje wyrażasz sama.
Jeśli jesteś zamężna, w separacji, rozwiedziona krócej niż rok - zgodę musisz wyrazić wraz z mężem (nawet, jeśli mąż nie jest ojcem biologicznym dziecka).
Wyrażenie zgody na adopcje dziecka nie może odbywać się pod przymusem.
W czasie dokonywania zrzeczenia nie można być pod wpływem alkoholu i innych środków zmieniających świadomość.
Zgodę na adopcję można odwołać (również w Sądzie) do momentu wpłynięcia do sądu wniosku o przysposobienie dziecka.